Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Нижньореметівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04349024) був реорганізований і увійшов до складу Великоберезької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Проєкти рішень

Проєкти рішень про встановлення місцевих податків і зборів на 2021 рік

УКРАЇНА

НИЖНЬОРЕМЕТІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 БЕРЕГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  ПРОЕКТ    РІШЕННЯ

____- сесія  сьомого скликання

 

«____»______   2019 року

с. Нижні Ремети

№ 

 

Про встановлення місцевих податків і зборів  
на  території  Нижньореметівської  сільської  

ради  на  2020 рік

 

 

 

            Керуючись пунктом 24 частини 1 статті 26, ст. 59 та ст. 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податковим кодексом України, Законами  України  від  20.12.2016  № 1791-VIII  та  від 21.12.2016 № 1797-VIII, враховуючи рекомендації постійної комісії сільської ради з питань бюджету, Нижньореметівська сільська рада

 

 

                                               В И Р І Ш И Л А :

 

 

  1. Встановити на території Нижньореметівської сільської ради наступні місцеві податки і збори на 2020 рік:

1.1. Податок на майно, в тому числі:

1.1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

1.1.2. Транспортний податок;

1.1.3. Плати за землю.

   
        1.2. Єдиний податок для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та віднесені до першої та другої групи платників єдиного податку.


          1.3. Збір за місця для паркування транспортних засобів;

  1. Туристичний збір.

  

2. Затвердити:

 

2.1

Положення про податок на нерухоме майно, відмінне

від земельної ділянки 

Додаток 1

2.2

Положення про єдиний податок для платників першої та другої  груп

додаток 2

2.3

Положення про транспортний податок

Додаток 3

2.4

Положення про плату за землю

Додаток 4

2.5

 

2.6

Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів.

Положення про туристичний збір

 

 

Додаток 5

 

Додаток 6

        3. Додатки: 1, 2, 3, 4, 5,6  до цього рішення є невід’ємними частинами.

 

          4. Це рішення набуває чинності  з  01 січня 2020 року.

       З набранням чинності цього рішення вважати таким, що втрачає чинність рішення 21-ої сесії сільської ради VII-го скликання від 27 червня 2018 року № 212«Про  встановлення  місцевих  податків  і  зборів  на  території  Нижньореметівської сільської ради на 2019 рік».

 

 5. Це рішення оприлюднити на інформаційному стенді на дошці оголошень в Нижньореметівській сільській раді, офіційному веб-сайті Нижньореметівської сільської ради.

 

  6. Рішення подати до Берегівського відділення Виноградівської ОДПІ, фінансове управління Берегівської районної державної адміністрації.

 

  7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії сільської ради з питань бюджету, з  земельних питань.

    Сільський голова                                                                   О.Подмятніков

Проект                                                                                                                                                                                                                            Додаток № 1

                                                                                                                          до рішення ___ сесії

                                                                                                               Нижньореметівської сільської ради

                                                                                                                        сьомого скликання

                                                                                                                  від _____.2019      р. № ______

ПОЛОЖЕННЯ
про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

                                 

           

1. Платники  податку

 

1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які  є  власниками  об’єктів  житлової  та/або  нежитлової  нерухомості розташованих на території Нижньореметівської сільської ради.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової  та/або нежитлової нерухомості  у  спільній  частковій або спільній сумісній власності  кількох осіб:

а) якщо  об’єкт житлової  та/або  нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій  власності  кількох  осіб, платником  податку  є  кожна  з  цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової  нерухомості перебуває  у  спільній  сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку
є одна з таких осіб - власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено  судом;

в) якщо  об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває  у спільній  сумісній  власності  кількох  осіб  і  поділений  між  ними в  натурі, платником податку  є  кожна з цих осіб  за  належну  їй  частку.


2. Об’єкт  оподаткування

 

2.1. Об’єктом  оподаткування  є  об’єкт  житлової  та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.                             

Об`єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до  житлового фонду, садові та дачні будинки.

       Будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються на такі типи:

а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням  вимог, встановлених  законом, іншими  нормативно - правовими  актами, і призначена для постійного у ній проживання.

        Житлові  будинки  поділяються  на:  житлові  будинки  садибного  типу та житлові  будинки квартирного типу різної поверховості.

        Житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій   земельній  ділянці,  який   складається  із   житлових   та   допоміжних (нежитлових)  приміщень;

           б) прибудова до житлового будинку  - частина будинку, розташована поза контуром  його  капітальних  зовнішніх  стін, і   яка   має  з основною  частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

            в) квартира – ізольоване  помешкання в  житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

            г) котедж -  одно,-  півтора поверховий будинок  невеликої  житлової площі для  постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;           

               ґ) кімната  у  багатосімейних  (комунальних)  квартирах  - ізольовані

помешкання в квартирі, в якій мешкають  двоє  чи  більше  квартиронаймачів.
           Садовий  будинок - будинок  для  літнього  (сезонного)  використання, який   в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх  конструкцій  та  інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків.

           Дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року  з метою позаміського відпочинку.

          Об`єкти нежитлової  нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства  до  житлового фонду.

             У нежитловій нерухомості виділяють:

             а) будівлі  готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани  та бари,  туристичні  бази,  гірські   притулки,  табори   для   відпочинку,  будинки відпочинку;

             б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно - побутові  будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;                                                  

              в) будівлі   торговельні - торгові  центри,  універмаги,  магазини,  криті ринки, павільйони  та  зали  для  ярмарків, станції  технічного  обслуговування

автомобілів,  їдальні,  кафе, закусочні, бази  та  склади  підприємств  торгівлі  й  громадського  харчування, будівлі  підприємств  побутового  обслуговування;

              г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті  автомобільні  стоянки;

             д) будівлі  промислові  та  склади;                                                     

             е) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

             є) господарські (присадибні)  будівлі -  допоміжні  (нежитлові)  приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

              ж) інші будівлі.

 

2.2Не  є  об’єктом  оподаткування:

а) об’єкти  житлової  та нежитлової нерухомості, які  перебувають  у  власності  органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також  організацій, створених ними  в установленому  порядку, що повністю  утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого  бюджету  і  є  неприбутковими  (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного  (обов`язкового) відселення, визначені  законом, в  тому числі  їх частки;

в) будівлі  дитячих  будинків  сімейного  типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі  у  зв’язку  з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі  їх частки, що  належать  дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам  з  їх  числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються  одинокими  матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;
е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) об’єкти житлової та нежитлової  нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

ж) об'єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

з) будівлі органу місцевого самоврядування, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форм власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, заклади культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

и) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться  на балансі підприємств, установ та організацій,

які  є  неприбутковими  і  внесені  контролюючим  органом   до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;                                         

і) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних  центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних  шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких  установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30  календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

ї) об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та параолімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;

й) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

 

3. База  оподаткування

3.1. Базою  оподаткування  є  загальна  площа об’єкта  житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі   його  часток.

3.2. База оподаткування об’єктів  житлової  та нежитлової нерухомості, в тому числі  їх  часток, які  перебувають  у  власності  фізичних   осіб, обчислюється  контролюючим  органом  на   підставі   даних Державного реєстру  речових  прав на нерухоме майно, що  безоплатно   надаються  органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або  на   підставі  оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів  на  право  власності.

3.3. База оподаткування  об’єктів житлової та нежитлової  нерухомості, в тому числі їх часток, що  перебувають у власності  юридичних  осіб,  обчислюється такими  особами  самостійно  виходячи  із  загальної площі кожного  окремого  об’єкта  оподаткування на підставі документів, що підтверджують право  власності  на  такий  об’єкт.

 

4. Пільги  із  сплати  податку

4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток,  що    перебувають  у   власності   фізичної   особи   платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир  незалежно  від  їх  кількості -  на  60  кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;                                                                                                    
в)  для  різних  типів  об’єктів  житлової  нерухомості, в  тому  числі  їх  часток
(у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир  та   житлового   будинку/будинків, у  тому  числі  їх  часток) -  на 180 кв. метрів.                   

        Таке  зменшення  надається  один   раз  за   кожний   базовий   податковий  (звітний)  період  (рік).

          За наявності в власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

4.2. Сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

     Пільги  з  податку, що  сплачується  на  відповідній  території   з  об`єктів житлової нерухомості, для  фізичних  осіб   не  надаються  на:

 

  • об’єкт/об’єкти  оподаткування, якщо  площа  такого/таких  об’єкта/об’єктів
    перевищує   п’ятикратний  розмір  неоподатковуваної  площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;
  • об’єкти  оподаткування, що  використовуються   їх  власниками   з   метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються   у  підприємницькій  діяльності).     

 

        Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об`єктів нежитлової  нерухомості, встановлюються  в  залежності  від  майна, яке   є   об`єктом оподаткування.

        Органи місцевого самоврядування  до 25 грудня року, що передує звітному, мають  подавати  відповідному  контролюючому  органу  за  місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової  нерухомості рішення щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, за формою затвердженою КМУ.

                                                     

5. Ставка  податку

5.1.  Ставки  податку для об’єктів житлової та/або нежитлової  нерухомості, що перебувають  у  власності  фізичних  та  юридичних  осіб,  встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської  ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у  розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

 

        6. Податковий  період

        6.1. Базовий податковий  (звітний) період  дорівнює  календарному  року.
        7. Порядок  обчислення  суми  податку

7.1. Обчислення суми податку з об’єкта /об’єктів/ житлової нерухомості, які перебувають  у власності  фізичних  осіб, здійснюється  контролюючим  органом  за місцем податкової  адреси  (місцем  реєстрації) власника  такої   нерухомості   у  такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта  житлової  нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази   оподаткування, зменшеної відповідно до цього положення та відповідної  ставки податку;

б) за наявності у власності  платника  податку  більше  одного  об’єкта  житлової нерухомості  одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів  зменшеної відповідно до  цього  положення  та   відповідної  ставки податку;  

в) за  наявності  у  власності  платника податку  об’єктів  житлової  нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної  загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до цього положення та  відповідної  ставки  податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової нерухомості;

ґ) за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а" - "г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).                                                      

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 7.1 пункту 7 цього Положення, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату  податку  фізичним  особам - нерезидентам   здійснюють                                             

контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку                                                         

податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку

 

     Станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.


 8. Порядок  обчислення  сум  податку  в  разі  зміни  власника об’єкта                     
    оподаткування  податком

8.1.  У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для  попереднього  власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він  втратив право  власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи  з місяця, в якому виникло право власності.

 8.2. Контролюючий орган  надсилає податкове повідомлення -рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права  власності.

 

9. Порядок  сплати  податку

9.1.  Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно   з положенням Бюджетного кодексу України.

         Фізичні  особи  - можуть  сплачувати  податок  у сільській, селищній  місцевості  через каси  сільських, селищних рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків (прибутковим  ордером).

                      

10. Строки сплати податку

10.1.  Податкове зобов’язання за звітний рік  з  податку сплачується:
      а) фізичними особами – протягом 6о днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення;

      б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що  наступає  за  звітним  кварталом, які  відображаються  в  річній   податковій декларації.


11. Відповідальність

 11.1. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку несуть платники податку.

                                            
 Сільський голова                                                                     О.Подмятніков

Проект                                                                                                                                                                                                                                                                 Додаток № 2

                                                                                                                          до рішення -- сесії

                                                                                                               Нижньореметівської сільської ради

                                                                                                                        сьомого скликання

                                                                                                                                             від ______.2019      р. № _                                                                         

                                                                        

ПОЛОЖЕННЯ

про єдиний податок для платників першої та другої груп

 

1. Платники для яких встановлено ставки єдиного податку на 2019 рік

1.1. перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує  300000 гривень;

1.2.  друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

       - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

       - обсяг доходу не перевищує  1500000 гривень.

1.3. Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу,  оренди  та  оцінювання  нерухомого  майна. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

                                                      

2. Об`єкт  оподаткування

2.1. Об’єктом оподаткування є доходи платників єдиного податку, отримані ним від провадження підприємницької діяльності, які обкладають єдиним податком.

 

3. Ставки  єдиного податку

3.1. Ставки єдиного податку (фіксовані ставки) встановлюються у відсотках для першої і другої груп платників. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць:

     - для першої групи платників встановлюються ставки єдиного податку
     (фіксована ставка) у розмірі 10 % прожиткового мінімуму для працездатних
    осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

    - для другої групи платників встановлюються у розмірі 19 %  розміру
    мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового
    (звітного) року. 

                                            

 

                                                            - 2 -

3.2. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

3.3. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників єдиного податку.

 

4. Податковий (звітний) період

4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої  групи є календарний рік.     

4.2. Особливості визначення початку та закінчення податкового періоду у різних випадках  передбачені Податковим кодексом України.

                                            

5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

5.1. Платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.                                       

5.2. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

5.3. У разі якщо сільська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені Податковим кодексом України.

5.4. Платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

5.5. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом десяти календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

5.6. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу державної податкової служби подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

5.7. Сплата єдиного податку платниками першої – третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.


               Сільський голова                                              О.Подмятніков           

Проект                                                                                                                                                    Додаток № 3

                                                                                                                          до рішення __- сесії

                                                                                                               Нижньореметівської сільської ради

                                                                                                                        сьомого скликання

                                                                                                                  від ______.2019  р. № ____

Положення

про  транспортний податок на території Нижньореметівської сільської ради

Положення про встановлення транспортного податку на території Нижньореметівської сільської ради  (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території сіл Нижні та Верхні Ремети.

Транспортний податок – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі транспортного податку.

1.1.Платникики податку

1.1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезидента, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення є об’єктами

оподаткування.

2.2. Об’єкт оподаткування

2.2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі,за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового  (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального";

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад^375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

2.3. База оподаткування

2.3.1. Базою оподаткування є лепсовий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення.

2.4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення.

2.5. Податковий період

2.5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

2.6. Порядок обчислення та сплати податку

2.6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку відповідно до п.п. 267.6 статті 267 Податкового кодексу України.

2.6.2. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

2.6.3. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом^ звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

2.6.4. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

2.6.5. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

2.6.6. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

2.6.8. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

2.7. Порядок: сплати податку

2.7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

2.8. Строки сплати податку

2.8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення- рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".

 

 

Сільський голова                                                                                       О.Подмятніков

                                                                                                                         ПРОЕКТ         
                                                                                                                         Додаток 4
                                                                                                до рішення __-ої сесії Нижньореметівської
                                                                                                          сільської ради VII скликання
                                                                                                       від  ____________ 2019 р. №  ___


ПОЛОЖЕННЯ
про плату за землю

 

1. Платники плати за землю

1.1. Платниками земельного податку є:

- власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

- землекористувачі.

1.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

 

2. Об'єкти оподаткування

2.1. Об'єктами оподаткування земельним податком є:

- земельні ділянки, які перебувають у власності або  користуванні;

- земельні частки (паї), які перебувають у власності.

2.2. Об'єктом оподаткування орендною платою є земельна ділянка, надана в оренду.

 

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування земельним податком є:

- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим положенням;

- площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

3.2. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

 

4. Ставка земельного податку

4.1. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, незалежно від місцезнаходження встановлюється у розмірі:

  • за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, – у розмірі не більше 3 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;
     
  • для земель загального користування — не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;
     
  • для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;

                                                               -2-

  • для лісових земель — не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;
     
  • за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) – не більше 12 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

4.2. Ставка земельного податку, за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється у розмірі:

  • за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, — у розмірі не більше 5 відсотків  від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
     
  • для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
     
  • для лісових земель — не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

4.3. Ставки земельного податку на території Нижньореметівської  сільської ради визначено у додатку 1 «Ставки земельного податку» до рішення Нижньореметівської сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік».

 

5. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

5.1.Від сплати податку звільняються:

5.1.1. інваліди першої і другої групи;

5.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

5.1.3.  пенсіонери (за віком);

5.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

5.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

5.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 5.1 цієї статті, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

5.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

5.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

5.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

                                                                 -3-

 

5.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

5.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

5.3. Якщо фізична особа, визначена у пункті 5.1. цієї статті, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.
        Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

6. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб

6.1. Від сплати податку звільняються:

6.1.1. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

6.1.2. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників    облікового   складу  за   умови,  що  фонд   оплати  праці  таких

інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;

6.1.3. бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;

6.1.4. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

6.1.5. державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ  та  органі-

 

                                                          -4-

 

зацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру  неприбуткових  установ  та  організацій. У  разі  виключення   таких

підприємств, установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

6.1.6. державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 

7. Перелік пільг

7.1. Перелік пільг для фізичних та юридичних осіб на території Нижньореметівської сільської ради, визначено у додатку 2  «Перелік пільг для фізичних та юридичних осіб із  сплати земельного податку» до рішення Нижньореметівської сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік».

 

8. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

8.1. Не сплачується податок за:

8.1.1. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг;

8.1.2. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

                                                 -5-

8.1.3. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій (громад) України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

 

9.  Особливості оподаткування платою за землю

9.1. Орган місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подає відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

9.2. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

9.3. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд   (їх  частин)   в  тимчасове   користування   (оренду)   іншим

 

бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.


10. Податковий період

10.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

10.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

11. Порядок обчислення плати за землю

11.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного  контролюючого   органу

                                                      -6-

 

за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

11.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

11.3. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

11.4. За ново відведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

11.5. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового кодексу України.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 

                                                                -7-

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

  • розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

 

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

11.6. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

11.7. Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до цього Положення за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забез-

                                                           -8-

печення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

 

12. Строк та порядок сплати плати за землю

12.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

12.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

12.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

12.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням

земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

12.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

12.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

12.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

12.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

12.9. У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені цією статтею, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

                                                          -9-

12.10. Податкове  зобов’язання  з  цього  податку  може  бути  нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 Податкового Кодексу України.

13. Орендна плата

13.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

13.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

13.3. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

13.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

13.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

13.5.1. не може бути меншою за розмір земельного податку:
- для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки;

- для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, (розташованих  за межами населених пунктів або в межах населених пунктів) - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі  по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;

                                                            -10-

13.5.2.  не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.                                                                13.5.3. може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 13.5.1., у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
13.5.4. Ставки орендної плати землі на території сільської ради по населених пунктах Нижні та Верхні Ремети за 1 га у відсотках від їх нормативної грошової оцінки земель встановлюється в таких розмірах:         

                - для сільськогосподарського призначення          -  3  %;

              - для несільськогосподарського призначення      -  3 %;

              - для виробничої діяльності                                   -  6 %;

              - для комерційної діяльності                                  - 10 %.      
13.5.5. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.        
13.5.6. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Податкового кодексу України.          

14. Індексація нормативної грошової оцінки земель

14.1. Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

14.2. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кi = І:100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 100 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 100.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

14.3. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

 

Сільський голова                                                                     О.Подмятніков

Проект                                                                                                                                                    Додаток № 5

                                                                                                                          до рішення ____ сесії

                                                                                                               Нижньореметівської сільської ради

                                                                                                                        сьомого скликання

                                                                                                                  від _______.2019    р. № _____


 

 


ПОЛОЖЕННЯ
про збір за місця для паркування транспортних засобів

 

 

1. Платники збору      

1.1.  Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

 

2. Об’єкт оподаткування

2.1. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

 

3. База оподаткування збором
3.1.Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.     

                                                                          

4.  Ставка податку

4.1.  Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої
діяльності, у розмірі   0,074  відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.    

4.2. При визначенні ставки збору сільські, селищні, міські ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, враховують місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площу спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність.

 

 

                                                             - 2 -

 

5.  Особливості встановлення  збору

5.1. Ставка збору та порядок сплати збору до бюджету встановлюються відповідною сільською радою.

 

6.  Порядок обчислення та строки сплати збору

6.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий)квартал, сплачується щоквартально, у визначені для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування. 

6.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.

 

7.  Податковий період

7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

 

 

Сільський голова                                                                         О.Подмятніков

 

Проект

Додаток 6

до рішення___ сесії Нижньореметівської  сільської ради УІІ скликання від _____.2019 р. №      

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території

Нижньореметівської сільської ради

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Положення про порядок обчислення та сплати туристичного збору (далі у тексті – Положення) визначає правові засади його справляння у відповідності до Податкового кодексу України.

1.2. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

1.3. Терміни, наведені у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України.

1.4. Норми цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами, які платниками туристичного збору, та контролюючими органами.

 

  1. Платники збору

 

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Нижньореметівської сільської та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі).

 

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму на території Нижньореметівської сільської ;

б) особи, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

 в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) діти віком до 18 років;

е) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до  підпункту 14.1.263  статті 14 Податкового Кодексу, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

 

  1. База справляння збору

 

 

-2-

 

Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 Податкового Кодексу.

 

4. Ставка збору

 

4.1. Ставка збору встановлюється Нижньореметівською сільською радою , за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі 0,2 відсотка - для внутрішнього туризму та 1 відсоток - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

5. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі).

 

5.1.Справляння туристичного збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2.Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 цієї статті , фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі),визначених 268.5.1 цієї статті

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі),  визначених підпунктом «б» підпункту  268.5.1 цієї статті , що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються Нижньореметівською сільською радою, справляти збір на умовах укладеного з ними договору.

                                                

                                               6.Особливості справляння збору

 

 6.1.Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог Нижньореметівської  сільської ради.

За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

6.2.Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору,відповідно до цього Кодексу та рішення сільської ради.

6.3.У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим  Кодексом порядку.

 

-3-

                                                 7. Порядок сплати збору

 

 7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно), на підставі рішення сільської ради.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

8. Контроль та відповідальність за порушення податкового законодавства

 

8.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння туристичного збору на території Нижньореметівської сільської ради  здійснюють бюджетною комісією сільської ради.

8.2. За порушення податкового та іншого законодавства України при обчисленні та сплаті туристичного збору податкові агенти несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

Сільський голова                                                                                            О.Подмятніков

УКРАЇНА

НИЖНЬОРЕМЕТІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 БЕРЕГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  ПРОЕКТ  РІШЕННЯ

___ сесія  сьомого скликання

 

«____ » __________ 2019 року

с. Нижні Ремети

№ 

 

Про встановлення ставок та пільг із сплати

земельного податку на 2020 рік

 

 

 

 

Керуючися абзацами другим і третім пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України та пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,   Нижньореметівська сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Установити на території Нижньореметівської сільської ради:

1) ставки земельного податку згідно з додатком 1;

2) пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 2.

2. Оприлюднити  рішення на інформаційному стенді дошці оголошень в сільській раді та на офіційному сайті Нижньореметівської сільської ради.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету (голова Данканич М.І.)

4. Рішення набирає чинності з 01.01.2020 року.

5. Рішення 21 сесії Нижньореметівської сільської ради УІІ скликання № 213 від 27.06.2018 року визнати такими, що втрачає  чинність з 01.01.2020 року.

 

 

 

              Сільський голова                                                   О.Подмятніков

 

Проект сільського бюджету на 2019 рік.

УКРАЇНА

НИЖНЬОРЕМЕТІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 БЕРЕГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ПРОЕКТ    РІШЕННЯ

25 сесія  сьомого скликання

 

«___» грудня  2018 року

с. Нижні Ремети

№ 

 

Про  сільський бюджет на 2019 рік

 

 

 

 Керуючись   Бюджетним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  сесія Нижньореметівської сільської ради

 

В И Р І Ш И Л А :

 

  1. Визначити на 2019 рік :

- доходи сільського бюджету у сумі 793000,00 грн., в тому числі доходи загального фонду сільського бюджету -  793000,00 грн., згідно з додатком  1  до цього рішення.

      - видатки сільського бюджету в сумі 793000,00 грн., у тому числі  видатки загального фонду бюджету  793000,00 грн. 

      - оборотний залишок бюджетних коштів сільського бюджету у розмірі 500 грн.

2.  Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів місцевого бюджету на 2019 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами/підпрограмами згідно з додатками 3, 4 до цього рішення.

3. Затвердити на 2019 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.

4. Затвердити розподіл витрат місцевого бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі  48000  гривень згідно з додатком 6 до цього рішення.

5. Установити, що у загальному фонді місцевого бюджету на 2019 рік:

1) до доходів загального фонду місцевих бюджетів належать доходи, визначені статтями 69 Бюджетного кодексу України

 

6. Визначити на 2019 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками місцевого бюджету видатки загального фонду на:

оплату праці працівників бюджетних установ;

нарахування на оплату праці;                                                                                                                                                    

оплата комунальних послуг та енергоносіїв;   

поточні трансферти населенню                                            

7.Надати право сільському голові отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, відповідно до статей 43, 73 Бюджетного кодексу України позики на покриття тимчасових касових розривів сільського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду ,в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування  з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

8. Головному розпоряднику коштів сільського бюджету забезпечити виконання норм Бюджетного кодексу України стосовно:

1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;

2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;

3) забезпечення доступності інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:

здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2019 року;

оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;

4) взяття бюджетних зобов'язань, довгострокових зобов'язань за енергосервісом та здійснення витрат бюджету;

5) забезпечення у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання тощо.

9. Установити що в процесі виконання сільського бюджету перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах затвердженого загального обсягу  бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів по загальному та спеціальному фондах здійснюється сільським головою за обґрунтованим поданням.

10. Дозволити здійснювати попередню оплату по фінансуванню робіт з будівництва,реконструкції і капітального ремонту та оплати за електроенергію, газопостачання та передплату за періодичні видання  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 117 від  23.04.2014 року згідно з виставленими рахунками.

11. Дане рішення набуває чинності з 01 січня 2019 року і діє до 31 грудня 2019 року.

12.  Додатки до цього рішення №1-6 є його невід'ємною частиною.

13. Головному розпоряднику бюджетних коштів забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.

Сільський голова :                                                          О.В.Подмятніков

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *