Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Нижньореметівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04349024) був реорганізований і увійшов до складу Великоберезької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Регуляторна діяльність

Повідомлення

про  оприлюднення проекту регуляторного акта  - проекту  рішення сесії   Нижньореметівської  сільської ради    «Про  затвердження  Положення  про порядок  проведення  громадських  слухань   на території  Нижньореметівської сільської ради»

       Виконавчим комітетом  Нижньореметівської сільської ради  розроблено  проект  рішення  «Про затвердження  Положення  про порядок  проведення  громадських  слухань   на території Нижньореметівської сільської ради»  , метою  громадських  слухань  є надання  членами  територіальної  громади  сільської ради  інформації про роботу  органу  та посадових  осіб місцевого самоврядування , створення  можливості  брати участь у обговоренні  проблем життєзабезпечення та розвитку  територіальної громади  сільської ради , ініціюванні та підготовці рішень щодо них .

     Проект  даного рішення  розроблений відповідно до ст. 4, 8 Закону України  «Про засади  регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта , затвердженої  Постановою  Кабінету Міністрів України  від 11.03.2004 р. № 308 «Про затвердження  методики  проведення аналізу  впливу  та відстеження результативності  регуляторного акту».

      Прийняття положення  про громадські слухання  встановить  чіткі  вимоги по механізму участі  територіальної громади  у вирішенні важливих для сільської ради  питань  та визначить особливості  здійснення місцевого самоврядування на території сільської ради .

      Поштова адреса  розробника  регуляторного акта  :  90241, Нижньореметівська  сільська рада , вулиця Центральна. 27 Берегівського району Закарпатської області. E – mail:  04349024@mail.gov.ua                            З метою   одержання зауважень та пропозицій проект  регуляторного акта  та відповідного  аналізу регуляторного впливу  розміщено   на   стенді  в приміщенні  Нижньореметівської сільської ради .

       Зауваження  та пропозиції приймаються  протягом  одного місяця з дня оприлюднення проекту  регуляторного   акта  та відповідного аналізу  регуляторного впливу .

       Зауваження  та пропозиції у друкованому  або  електронному  вигляді  слід  надсилати  на адресу :   90241, Нижньореметівська  сільська рада , вулиця Центральна. 27 Берегівського району Закарпатської області або  на адресу електронної пошти   (е – mail):  04349024@mail.gov.ua  або remeta@i.ua.

 05.03.2019року

Сільський голова                                                      О.Подмятніков

 

Aналіз регуляторного впливу 

проекту регуляторного акта  рішення Нижньореметівської  сільської ради

«Про затвердження Положення про порядок проведення   громадських слухань на  території Нижньореметівської сільської ради »

 

Даний аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до ст. 4, 8 Закону України “Про засади державної  регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. № 308 «Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту».

     1. Визначення проблеми, яку передбачається розв'язати

   Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що члени територіальної громади як один із  суб’єктів місцевого самоврядування відповідно до законодавства мають право щодо прийняття участі у діяльності та контролю за органами місцевого самоврядування.  Однак, на даний час практична реалізація даних прав знаходиться на низькому рівні.                                 Так, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено низку норм безпосередньої демократії, зокрема, скликання та врахування рішення загальних зборів громадян, організація та проведення громадських слухань, місцевих ініціатив та ін.                                                        Крім того, вказаним законом встановлено правила щодо здійснення місцевого самоврядування для всіх територіальних громад. Такий підхід не дозволяє враховувати історичні, національно-культурні, соціально-економічні особливості кожної територіальної громади окремо.                                                   Громадські слухання є формою безпосередньої участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, яка передбачена статтею 13 Закону України “Про місцеве самоврядування  в Україні”.

     2. Цілі державного регулювання

    Закріплені норми, встановлені Конституцією України, законами України, Європейською хартією місцевого самоврядування, визначення порядку їх виконання, вираження власної думки членів територіальної громади особливостей  пропонується вирішити  шляхом затвердження Положення про порядок проведення громадських слухань  на території  Нижньореметівської  сільської ради .

         3. Альтернативні способи досягнення встановлених цілей

     Альтернативою є прийняття рішення сільської  ради для врегулювання важливих питань територіальної  громади  Нижньореметівської сільської ради сіл Нижні та Верхні Ремети .

    4. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми, відповідні заходи.

     Метою громадських слухань є надання членам територіальної  громади  сіл Нижні та Верхні Ремети  інформації про роботу органів  та посадових  осіб місцевого самоврядування, створення можливості брати участь в обговоренні проблем життєзабезпечення та розвитку  територіальної громади  сіл Нижні та Верхні Ремети , ініціюванні та підготовці рішень щодо них .                                          Положенням регулюються права членів територіальної  громади на проведення громадських слухань, загальних зборів громадян, внесення місцевих ініціатив та встановлюється порядок їх реалізації.                                              Прийняття Положення про громадські слухання встановить чіткі вимоги щодо механізму участі членів територіальної  громади  у вирішенні важливих для  сіл  питань та визначить особливості здійснення місцевого самоврядування на території  сіл Нижні та Верхні Ремети .

    5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених  цілей у разі прийняття регуляторного акта

     Досягнення цілей, поставлених розробниками, пропонується вирішити шляхом обов’язковості виконання Положення про громадські слухання всіма членами територіальної  громади  сіл Нижні та Верхні Ремети  та органами владних повноважень. Також пропонується проведення широкої інформаційної кампанії щодо роз’яснення змісту Положення та інформування мешканців сіл.

  6. Очікувані результати прийняття акта

     Дія зазначеного регуляторного акта поширюється на представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представників партій, рухів, професійних і творчих спілок, органів самоорганізації населення, релігійних організацій та інших неприбуткових організацій громадянського суспільства, що діють на території сіл , представників підприємств, установ та організацій, що розташовані на території  сіл , осіб, які зареєстровані та постійно мешкають на території  сіл  Нижні та Верхні Ремети .                                                                    Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія цього акта, наведена таблиця аналізу вигод та витрат.

 

Сфера впливу

 

Вигоди

Витрати

 

Члени територіальної   громади  сіл Нижні та Верхні Ремети 

Одержання можливості активно впливати та брати участь у вирішенні  сільських проблем, можливість отримати певні важелі щодо рівноправної, партнерської ролі у місцевому самоврядуванні; інструмент розвитку і формування власне самої громади

Витрати робочого часу, пов’язані з підготовкою та виконанням вимог регуляторного акта

 

Органи місцевого самоврядування

Можливість реальної кооперації у вирішенні  сільських проблем , передача частини повноважень і відповідальності іншим суб’єктам самоврядування територіальної громади сіл Нижні та Верхні Ремети 

 

Витрати на розповсюдження та тиражування оголошень, прийнятого рішення, витрати робочого часу, пов’язані з підготовкою та проведенням громадських слухань

 

      7.  Визначення строку дії регуляторного акта

         Дія зазначеного регуляторного акта необмежена.                                                        До чинного Положення про громадські слухання в  селах  Нижні та Верхні Ремети   протягом його дії можливе внесення змін та доповнень шляхом прийняття відповідних рішень сільської  ради

   8. Визначення показників результативності акта

     Для визначення результативності цього регуляторного акта пропонується встановити наступні загальні показники:                                                                   – кількість проведених зборів у трудових колективах;                                               – кількість внесених місцевих ініціатив;                                                            -  кількість проведених зборів громадян за місцем проживання.

9. Заходи, за допомогою яких здійснюється відстеження результативності акта

     Відстеження результативності регуляторного акта буде відбуватися в порядку, передбаченому статтями 10, 37 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та згідно з Методикою проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 (із змінами та доповненнями).                                                                 Розробник проекту рішення: Нижньореметівська сільська  рада (90241,вулиця Центральна,27, с. Нижні Ремети Берегівський р-н, Закарпатська обл.)

Повідомлення

про  оприлюднення проекту регуляторного акта  - проекту  рішення сесії   Нижньореметівської  сільської ради    «Про  затвердження  Положення  про порядок  продажу земельних ділянок комунальної власності та права на їх оренду на земельних аукціонах   на території  Нижньореметівської сільської ради»

       Виконавчим комітетом  Нижньореметівської сільської ради  розроблено  проект  рішення  «Про  затвердження  Положення  про порядок  продажу земельних ділянок комунальної власності та права на їх оренду на земельних аукціонах   на території  Нижньореметівської сільської ради», метою  прийняття якого є впровадження відкритих економічних методів регулювання земельних відносин, розвиток інфраструктури первинного ринку землі, залучення додаткових коштів для виконання програм соціально-економічного розвитку сіл.

     Проект  даного рішення  розроблений відповідно до ст. 4, 8 Закону України  «Про засади  регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта , затвердженої  Постановою  Кабінету Міністрів України  від 11.03.2004 р. № 308 «Про затвердження  методики  проведення аналізу  впливу  та відстеження результативності  регуляторного акту».

           Поштова адреса  розробника  регуляторного акта  :  90241, Нижньореметівська  сільська рада , вулиця Центральна. 27 Берегівського району Закарпатської області. E – mail:  04349024@mail.gov.ua                               З метою   одержання зауважень та пропозицій проект  регуляторного акта  та відповідного  аналізу регуляторного впливу  розміщено   на   стенді  в приміщенні  Нижньореметівської сільської ради .

       Зауваження  та пропозиції приймаються  протягом  одного місяця з дня оприлюднення проекту  регуляторного   акта  та відповідного аналізу  регуляторного впливу .

       Зауваження  та пропозиції у друкованому  або  електронному  вигляді  слід  надсилати  на адресу :   90241, Нижньореметівська  сільська рада , вулиця Центральна. 27 Берегівського району Закарпатської області або  на адресу електронної пошти   (е – mail):  04349024@mail.gov.ua  або remeta@i.ua.

 05.03.2019року

Сільський голова                                                      О.Подмятніков

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту регуляторного акта рішення Нижньореметівської сільської ради

«Про затвердження Положення про порядок продажу земельних ділянок комунальної власності та права на їх оренду на земельних аукціонах на території Нижньореметівської сільської ради»

 

            Даний аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до ст.. 4,8  Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу регуляторного акта, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 «Про затвердження методики проведення аналізу впливу там відстеження результативності регуляторного акту».

 

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом                                     прийняття регуляторного акта

         Необхідність затвердження запропонованого проекту положення викликана тим, що реформування земельних відносин на ринкових засадах передбачає розробку адекватних організаційно-правових механізмів реалізації відповідних прав на земельні ділянки.

         Ухвалений 25 жовтня 2001 року новий Земельний кодекс України (ЗКУ) закріпив принципово нові підходи щодо регулювання земельних відносин порівняно з попередніми його редакціями.

         Зокрема, у новій редакції Земельного кодексу вперше передбачається, що одним із способів набуття у власність земельних ділянок несільськогосподарського призначення суб’єктам господарської діяльності є земельні торги. Більше того, статтею 134 ЗКУ передбачено, що земельні ділянки державної або комунальної власності, призначені для продажу суб’єктам підприємницької діяльності, підлягають продажу на конкурентних засадах (земельні торги). Відповідно до статті 135 ЗКУ земельні торги проводяться у формі аукціону. Тобто, в Україні всі земельні ділянки державної або комунальної власності, призначені для продажу та права їх оренди суб’єктам підприємницької діяльності можуть продаватися  та надаватися в оренду виключно на земельних торгах (у формі аукціонів).

                   Порядок проведення земельних торгів визначається Законом України, а саме внесеними змінами до Земельного кодексу України, в частині порядку підготовки та проведення земельних торгів (у редакції Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону» від 05.07.2012 №5077-VI), було прийнято Закони України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності у зв’язку з їх розмежуванням» (14.05.2013 №233-VII), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері земельних відносин щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок» (02.07.2013 №365-VII), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок» (02.07.2013 №366-VII), були внесені зміни до Законів України «Про оцінку земель» (06.10.2012 №5462-VI), «Про землеустрій» (02.07.2013 №367-VII), «Про Державний земельний кадастр» (02.07.2013 №365-VII), "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" (14.05.2013 №233-VII) якими було внесено суттєві зміни у сферу земельних відносин органів місцевого самоврядування.

2. Цілі державного регулювання

-  визначення чіткого, уніфікованого порядку продажу землі  комунальної  власності на конкурентних засадах;                                                                                                                         -   забезпечення прозорості прийняття рішень органів місцевого самоврядування, у питаннях розпорядження землями;                                                                                               - наповнення місцевих бюджетів.

3. Мета та завдання регулювання

         Метою прийняття цього Положення є встановлення прозорого, чітко врегульованого порядку набуття права власності на земельні ділянки шляхом придбання таких ділянок в результаті земельного аукціону.

4. Механізми та заходи досягнення задекларованої мети та завдань

 

         4.1. Затверджується положення «Про порядок продажу земельних ділянок комунальної та власності  та права на  їх оренду на земельних торгах на території Нижньореметівської сільської ради».                                                                                                         4.2. Визначаються загальні положення: терміни, які по тексту мають визначені значення та етапи з підготовки і проведення земельних аукціонів.                                                          4.3. Встановлюється порядок підготовки до проведення земельних аукціонів. 

            4.4.  Встановлюється порядок і термін подання заяв для участі в аукціоні.                                  4.5. Регламентується порядок та умови проведення аукціону.

                               5. Альтернативні способи досягнення зазначених цілей

         Альтернативні способи досягнення встановлених цілей відсутні, оскільки відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень органів місцевого самоврядування відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Недоліки альтернативи: встановлення нового порядку продажу земель на конкурентних засадах потребує додаткового часу для погодження з певними державними структурами.

6. Вигоди та витрати

 

Вигоди

Витрати

а) покращення іміджу влади через встановлення відкритих та прозорих процедур продажу земельних ділянок в результаті земельних торгів;

б) додаткові надходження до бюджетів за рахунок внесення плати за придбані земельні ділянки.

а) витрати, пов’язані з підготовкою і проведенням аукціонів.

а) розширення можливостей для розвитку підприємницької діяльності за рахунок придбання земельних ділянок;

б) підвищення інформованості суб’єктів господарювання щодо порядку набуття права власності на земельні ділянки.

а) витрати на завдаток (гарантійний внесок);

б) витрати на придбання інформаційного пакета учасника аукціону;

в) витрати на сплату реєстраційного збору.

 

а) розвиток соціальної інфраструктури  у населеному пункті за рахунок додаткового надходження до бюджету коштів за придбані земельні ділянки.

 а) витрат відсутні

7. Термін дії регуляторного акта

Термін дії рішення – необмежений, але в разі прийняття змін до Законів України Положення буде приведене у відповідність до вимог земельного законодавства України.

             

                            8. Показники результативності

         8.1. Кількість коштів, які надійшли до бюджету від продажу земельних ділянок.

         8.2. Неофіційні витрати під час підготовки до аукціонів.

         8.3. Часові витрати, пов’язані з підготовкою до проведення земельних аукціонів.

         8.4. Обізнаність заявників з процедурою підготовки і проведення аукціонів.

 

  1. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися

відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

 

         9.1.Відстеження результативності та перегляд регуляторного акта буде здійснюватись шляхом відстеження змін у законодавстві в сфері регулювання земельних відносин.                                                                                                                                  Переваги обраного способу досягнення встановлених цілей:                                      - забезпечення законності земельних відносин, зокрема в частині продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та права їх оренди на конкурентних засадах на території Нижньореметівської сільської ради, земель комунальної власності на земельних торгах.                                                                                                                           9.2. Механізм і заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта:                                                                  Проектом рішення передбачено:                                                                                       приведення у відповідність до законодавства процедури набуття права власності на земельні ділянки комунальної власності територіальної громади на конкурентних засадах.                                                                                                                                        9.3. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта.                                                                                            Основною метою прийняття регуляторного є приведення у відповідність до законодавства процедури набуття права власності на земельні ділянки комунальної власності територіальної громади на конкурентних засадах.                                                                  9.4. Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги.                                                                                                                       Впровадження проекту рішення додаткових витрат з бюджету не потребує.                                                                                                                                          9.5. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта:                                                                                                                                            - прийняття законів або підзаконних нормативно-правових актів, якими буде змінено порядок регулювання земельних відносин.                                                                                  9.6. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття:                                                     -  відстеження результативності та перегляд регуляторного акта буде здійснюватись шляхом відстеження змін у законодавстві в сфері регулювання земельних відносин;           - відстеження результативності цього рішення повинно здійснюватись у порядку, визначеному ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методикою проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308.

 

 

 

 

 

 

Відповідно до ст.9, ст.13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» №1160 – 1У від 11.09.2003 року з подальшими змінами і доповненнями, пп.12.3.4 п.12.3 ст.12 Податкового кодексу України,  Нижньореметівська  сільська рада повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань.

          З текстом  проекту рішення та аналізом регуляторного впливу до нього всі бажаючі можуть ознайомитись в Нижньореметівській сільській раді, офіційному веб-сайті Нижньореметівської сільської ради.

           Стислий зміст:

  проектів рішень сільської ради:  

  • «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Нижньореметівської сільської ради на 2019 рік».
  • Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік».
  • «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік».

          Зауваження та пропозиції від громадськості, суб`єктів господарювання та інших зацікавлених осіб приймаються в письмовій формі протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту рішення за адресою:

           90241, Закарпатська область,  Берегівський район, село Нижні Ремети,  вулиця Центральна  № 27, Нижньореметівська сільська рада, тел. 4-29-83

Проекти місцевих податків і зборів, ставок та пільг.

Відповідно до ст.9, ст.13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» №1160 – 1У від 11.09.2003 року з подальшими змінами і доповненнями, пп.12.3.4 п.12.3 ст.12 Податкового кодексу України,  Нижньореметівська  сільська рада повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань.

          З текстом  проекту рішення та аналізом регуляторного впливу до нього всі бажаючі можуть ознайомитись в Нижньореметівській сільській раді, офіційному веб-сайті Нижньореметівської сільської ради.

           Стислий зміст:

  проекту рішення сільської ради:  

  • «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Нижньореметівської сільської ради на 2018 рік».

          Зауваження та пропозиції від громадськості, суб`єктів господарювання та інших зацікавлених осіб приймаються в письмовій формі протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту рішення за адресою:

           90241, Закарпатська область,  Берегівський район, село Нижні Ремети,  вулиця Центральна  № 27, Нижньореметівська сільська рада, тел. 4-29-83

https://rada.info/upload/users_files/04349024/b8d96e00fa112c799f6017ebdb54c82c.docx


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *